آشنایی با تجارب مهارت آموختگان برتر دوره های آموزشی مرکز ابرکوه

آشنایی با تجارب مهارت آموختگان برتر دوره های آموزشی مرکز ابرکوه

سه شنبه 10 دى 1398 و ساعت 07:54:26 1456

آشنایی باتجارب مهارت آموختگان برتر دوره های اموزشی مرکز ابرکوه فهیمه غفوری-رضوان حیدری

 

استان یزد

نام و نام خانوادگی

شماره ملی

تاریخ تولد

شماره بیمه تامین اجتماعی

تلفن

آدرس محل کار

فهیمه غفوری

-

-

-

-

-

 

 

 

عکس

 

 

نام ونام خانوادگی :فهیمه غفوری

مدرک تحصیلی: کارشناسی

 

 

 

شرح انتخاب حرفه آموزشی:

 

 

اینجانب بخاطر علاقه زیادی به چرم طبیعی داشتم و از آنجا که مشاهده می کردم کیف هایی از جنس چرم مصنوعی موجود در بازار ازکیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند پیگیر برگزاری آموزشهای کیف دوزی با چرم طبیعی بودم. و خوشبختانه در تابستان سال 93 دوره کیف دوزی با چرم توسط مرکز فنی حرفه ای امام حسین ابرکوه برگزار گردید و بنده در این دوره ارزشمند شرکت کردم. لازم می بینم از مربی توانمند دوره سرکار خانم اکرمی تشکر فراوان داشته باشم. چرا که با آموزشهای پایه و اصولی باعث شدند تا بتوانم در زمینه ی الگوکشی و حجم سازی انواع کیف ها موفق باشم.

در سالهای اخیر با ورود فضای مجازی به زندگی افراد و خصوصا برنامه اینستاگرام بستری برای فروش محصولات برای هر کاربر ایجاد شده است. بنده از طریق این برنامه اقدام به فروش محصولات چرمی خود کردم. هم چنین از این طریق پذیرفتن سفارشهایی از انواع کیف ها با اندازه و مدل و رنگ دلخواه مشتری به صورت دست دوز، رضایت مشتری های محترم را جلب نمودم. امیدوارم که بتوانم از طریق تولید محصولات با کیفیت و فاخر، گامی برای رشد اقتصادی خانواده ها و کشور عزیزم بردارم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نام طــرح: تولید کیف

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1­­­­­­­­­­­­- چگونه یا توسط چه کسی به مرکزآموزش فنی وحرفه ای معرفی شده اید؟ توضیح دهید. از طریق اعلامیه پایگاه های بسیج مساجد و از طریق مسئول پایگاه

 

2- برای انتخاب کارگاه آموزشی چگونه عمل کردید؛ آیا به کمک مشاور مرکز یا دیگران توضیح دهید. از سوابق خوب آموزشی کلاس های فنی حرفه ای آگاهی داشتم چون قبل از آن در دوره خیاطی شرکت کرده بودم.

3- آیا از آموزشی که دیده اید راضی هستید؟ توضیح دهید. بسیار راضی هستم. چون به قول معروف ماهیگیری را آموختم و با آموزشهای اصولی و پایه و ساعات کافی این دوره در الگوکشی و تولید انواع کیفها مهارت پیدا کردم.

4- کارگاه آموزشی شما از تجهیزات کامل برخوردار بود؟ توضیح دهید. آموزشهایی که بنده شرکت کردم در پایگاه مقاومت بسیج به نام ولایت برگزار شد و بهمین دلیل از تجهیزات لازم و تخصصی دوخت و برش چرم برخوردار نبود و وسایل و ابزار مورد نیاز توسط کارآموزان با راهنمایی مربی محترم تهیه شده بود.

5- تجهیزات کارگاه آموزشی شما با تکنولوژی بازارکار متناسب بود؟ توضیح دهید.با عنایت به اینکه کارگاه ما در پایگاه مسجد واقع بود از تجهیزات لازم برخوردار نبود.

6- آیا از شغل خود راضی هستید؟ توضیح دهید.بله تولید کیف بسیار مورد علاقه ی بنده هست لیکن مشکلات و موانعی نیز وجود دارد. از جمله در دسترس نبودن بازار فروش و مشقت برای فراهم کردم ابزار و مواد اولیه تولید برای امثال بنده که ساکن شهرهای کوچک هستیم. اگر شرایطی فراهم می شد تا تولیدات بیشتر در معرض دید عموم در شهرهای دیگر قرار می گرفت و معرفی می گردید مطمئنا انگیزه و زمینه پیشرفت و گسترش کار بیشتر فراهم می گردید.

 

 

شرح تجربیات و موفقیت ها:

  • دوخت انواع کیف های چرمی ژورنالی در تمامی سبک های اداری و مجلسی با دست و گسترش کار با پارچه و دوخت با چرخ
  • تلفیق چرم و چوب در ساخت کیف
  • ترکیف هنر گلدوزی برزیلی در تزیین کیفهای چرمی و پارچه ای
  • طراحی و تلفیق چرم با پارچه های دست بافت سنتی در کیف های مجلسی
  • جلب رضایت مشتری برای ساخت کیف کاملا مطابق با سلیقه و نیاز او
  • توسعه کار با چرم در زمینه های ساخت انواع باکس های استوانه ای و مکبعی
  • دوخت انواع ست کیف با مانتو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استان یزد

نام و نام خانوادگی

شماره ملی

تاریخ تولد

شماره بیمه تامین اجتماعی

تلفن

آدرس محل کار

رضوان حیدری نصرت آبادی

-

-

-

-

-

 

 

 

 

عکس

 

نام و نام خانوادگی :رضوان حیدری نصرت آبادی

مدرک تحصیلی: کارشناسی

 

 

 

شرح انتخاب حرفه آموزشی:

 

 

 

نام طــرح: خیاطی

 

 

 

 

 

 

1­­­­­­­­­­­­- چگونه یا توسط چه کسی به مرکزآموزش فنی وحرفه ای معرفی شده اید؟ توضیح دهید؟در ابتدای کار با شرکت در کلاسهای فنی و حرفه ای در دوره مانتو دوز شرکت کرده و با موفقیت در این دوره کار خیاطی را شروع کرده و در سالهای بعد در دوره لباسهای کشی و الگوساز و برشکارلباس ضخیم زنانه شرکت کرده و با موفقیت در این دوره ها با مهارت بیشتری به کار خیاطی ادامه دادم

2- برای انتخاب کارگاه آموزشی چگونه عمل کردید؛ آیا به کمک مشاور مرکز یا دیگران توضیح دهید؟برای انتخاب کارگاه اتاقی را در حیاط خانه با امکانات کارگاه خیاطی فراهم کرده و شروع به کار به صورت محدود کرده و بیرون از خانه هم به صورت کلاسهای آموزشی با بسیج همگاری کردم و دوره خیاطی آموزشی مبتدی را برگزار نمودم

3- آیا از آموزشی که دیده اید راضی هستید؟ توضیح دهید. آموزشهای مرکز فنی و حرفه ای برای من کاملا مفید بوده و رضایت کامل را داشته ام و من به این آموزشها اکتفا نکرده و به مطالعه کتب مربوطه پرداخته و مطالب موجود در اینترنت را نیز برای بروز کردن اطلاعات خودمطالعه کرده ام.

4- کارگاه آموزشی شما از تجهیزات کامل برخوردار بود؟ توضیح دهید.کارگاه من از امکانات اولیه کمی برخوردار بوده یعنی در حدی که امکانات مالی من به من اجازه میداد.

 

5- تجهیزات کارگاه آموزشی شما با تکنولوژی بازارکار متناسب بود؟ توضیح دهید.تجهیزات کارگاه من با تکنولوژی بازار کار چندان متناسب نیست

 

6- آیا از شغل خود راضی هستید؟ توضیح دهید.از شغل خودم بر حسب علاقه و داشتن استعداد انجام آن کاملا راضی هستم

 

شرح تجربیات و موفقیت ها:

 

تقریبا از سال 88 با شرکت در کلاس میوه آرا و سبزی آرا که در پایگاه بسیج برگزار شد با مرکز آموزش فنی و حرفه ای آشنا شدم و بعد از آن با پیش زمینه ای که از خیاطی داشتم در کلاس مانتودوز شرکت کردم و بعد از کسب موفقیت در این دوره شروع به کار خیاطی در خانه نمودم و بعد از اتمام این دوره بخاطر علاقه زیاد به دوخت در کلاسهای کیف دوز نیز شرکت نمودم و چندین مدل کیف برای خودم و اطرافیانم دوختم و بعد از آن برای تکمیل آموزشهای خیاطی و بدست آوردن مهارت کافی خود اقدام کرده و درخواست کلاسهای لباس کشی را داده و با گذراندن این دوره باز در پی کامل کردن مهارت خود بوده و دوباره درخواست کلاسهای الگوساز و و برشکار لباس ضخیم زنانه را داده و این دوره را هم با موفقیت به انجام رساندم و در وقفه ای که بین این دو کلاس خیاطی افتاد در کلاس کاربرد رایانه و اینترنت در محیط کار و کاربر رایانه هم شرکت کرده و با کسب بالاترین نمره این دو دوره را هم به اتمام رساندم اما بخاطر علاقه و استعدادی که در خود می دیدم بیشتر تمرکز خود را در حرفه خیاطی گذاشته و با تجهیزات کمی که داشتم اتاق که در حیاط خانه خود داشتیم را آماده کرده و کارهای خیاطی خود را انجام می دهم باز در حین خیاطی با برگزاری کلاس گلیم باف در این کلاس هم شرکت کرده و با پیش زمینه ای که در زمینه تابلو فرش و گلیم داشتم این دوره را نیز با موفقیت گذرانده و در تابستان گذشته بنا به درخواست بسیج کلاس خیاطی گذاشته و با استقبال کاراموزان مواجه شده و کلاسی شامل 16 نفر را طی 3 ماه آموزش دادم.

و برای همه این موفقیت ها سپاس گذار مربیان دلسوز و ماهر و مرکز آموزش فنی و حرفه ای برای برگزاری این کلاسها به صورت رایگان بوده و خیلی علاقه مندم که بتوانم تمام آنچه را که یاد گرفته بتوانم به دیگران هم آموزش داده و علاقه من بیشتر به آموزش خیاطی و یادگیری هرچه بیشتر ظرفیت های موجود در کار خیاطی هستم.